Architektura wydajnych serwisów WWWProblemy wydajnościowe, z jakimi trzeba się zmierzyć, gdy serwis internetowy zaczyna odnosić sukces to szerokie i bardzo ciekawe zagadnienie. Optymalizacja serwisu oraz architektury hostingu to jedno z najprzyjemniejszych tematów zwłaszcza, jeżeli dotyczą własnego serwisu.

Odkopałem dwa materiały wideo z konferencji, na których administratorzy i twórcy dużych systemów internetowych prezentują własne doświadczenia związane z szeroką tematyką wydajności serwisów o dużym ruchu.

Pierwszym z nich to materiał, w którym Vladimir Mitiouchev (administrator Interia.pl) przedstawia temat klastrowania serwerów www na przykładzie dużego portalu. Materiał ma już ponad 2 lata, nie oznacza to jednak, że coś stracił ze swojej aktualności.

V Sesji Linuksowa - Vladimir Mitiouchev - Interia.pl

Drugim materiałem jest prezentacja pracowników szczecińskiej firmy RedSky. Opowiadają oni o własnych doświadczeniach z optymalizacją oraz prezentują ogólną architekturę serwisu Filestube.com - serwisu, którego odwiedza miesięcznie 24 mln użytkowników (wow).

Netcamp - RedSky - Filestube.com

Życzę wszystkim takich problemów - oczywiście we własnym serwisie :-)
 Proszę czekać...
Nie możesz komentować. Mariusz Turek umieścił Cię na czarnej liście lub Twoje konto nie jest aktywne.